ЯРМАРОК ІННОВАЦІЙ ТА СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В СФЕРІ УПРАВЛІННЯ ЖИТЛОВИМ ФОНДОМ "ЗЕЛЕНА МІТЛА-2018"

 Наприкінці останнього березневого тижня 29 березня у місті Києві відбувся ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ЯРМАРОК ІННОВАЦІЙ ТА СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В СФЕРІ УПРАВЛІННЯ ЖИТЛОВИМ ФОНДОМ «ЗЕЛЕНА МІТЛА-2018».


Основною метою Ярмарку було поставлено створення комунікаційного майданчика між власниками квартир/приватних будинків та компаніями, що забезпечують ефективне управлінню житлом. Ярмарок дозволив скоротити «відстань» між мешканцями (споживачами, власниками житла) та управителями (виробниками, виконавцями послуг),  надаючи можливість безпосереднього спілкування. Серед учасників Ярмарку були представлені лідери напрямку управління та модернізації будинків з презентаціями інноваційних ідей на вітчизняному ринку.

 
Яскравою подією в рамках Ярмарку став «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ УПРАВИТЕЛІВ». До організації Форуму Управителів спонукало надзвичайно стрімкі та суттєві зміни, як в законодавстві, так і в практичних підходах до вирішення найгостріших проблем в сфері управління житлом (від економічних та юридичних до технічних питань безпечної експлуатації житлових будинків).


 

Захід підготовлено за ініціативи Київської міської державної адміністрації, Комунального концерну «Центр комунального сервісу», Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Громадської спілки «Експертна Міжгалузева Асоціація України», яка реалізує проект "Формування прозорих механізмів впливу споживача на надавача послуг в сфері ЖКГ" у партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

 

В церемонії відкриття Форуму взяла участь Ольга Максименко, президент ГС «Експертна Міжгалузева Асоціація України», яка в своїй промові підкреслила важливість започаткування проведення такого заходу для професіоналів галузі, що планується стати щорічним. Також під час роботи Форуму вона мала доповідь «Професійна підготовка як елемент формування інституту професійного управителя», в якій детально було висвітлені підходи щодо формування та розгортання системи підготовки та перепідготовка фахівців житлово-комунальної галузі в загалі та менеджерів (управителів).зокрема. Безліч запитань постали щодо порядку проведення професійної атестації за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)», яка є прямою нормою Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що має вступити в дію 10 червня 2018 року. 

 

Учасники Форуму мали можливість детально ознайомитись з роботою та послугами з сертифікацією персоналу, що пропонує орган з сертифікації. Керівник органу з сертифікації персоналу «СЦ «СТАНДАРТ» Ірина Кацан інформувала учасників Ярмарки та Форуму щодо існуючої можливості та особливостей проходження процедури сертифікації персоналу (професійної атестації) за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» за міжнародними правилами та стандартами.

 

Імплементація нового ЗУ «Про ЖКП», новації в сфері управління житловим фондом, нові можливості та обмеження, що передбачені законом, стали основною темою Першого Українського Форуму Управителів. Саме на це був спрямований виступ Альони Бабак, народного депутата України, заступника голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Верховної Ради України, яка підкреслила значущість усвідомлення власниками житла відповідальності за свою власність, за належне її утримання.

 

ФОРУМ надав можливість взяти участь в професійній дискусії фахівцям галузі, висвітлити наболіли проблеми, узагальнити та запропонувати оптимальні шляхи їх вирішення, спираючись на існуючу законодавчу базу з врахування найближчих змін. Серед таких тем можна сміливо назвати тему побудови партнерських стосунків між власником житла та управителем, що має відстоювати інтереси саме власника. Цю думку розкрила в своєму виступі провідний експерт ЕМАУ, сертифікований управитель Аліна Жесткова (м. Харків).

Доповідачами та учасниками Форуму стали  представники управляючих компаній різних регіонів (Київ, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Житомир, Львів та ін.), представники місцевих органів влади, громадських організацій, що представляють інтереси власників житла, представники підприємств-«монополістів», освітніх закладів, органів з сертифікації в сфері ЖКГ, виробників та постачальників продукції, що використовується підприємствами житлово-комунальної галузі та інші. Вочевидь, до заходу було прикуто увагу представників всіх зацікавлених сторін ринку управління в житловій сфері.

 
Версия для печати