КРУГЛИЙ СТІЛ 17.05.2018р. «СИСТЕМА ПРОФЕСІЙНОЇ АТЕСТАЦІЇ МЕНЕДЖЕРІВ (УПРАВИТЕЛІВ) ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ (ГРУПИ БУДИНКІВ): РОЛЬ І МІСЦЕ У НАЦІОНАЛЬНИЙ СИСТЕМІ КВАЛІФІКАЦІЙ»:
 
17 травня 2018 року у Конференц залі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбувся Круглі стіл на тему «СИСТЕМА ПРОФЕСІЙНОЇ АТЕСТАЦІЇ МЕНЕДЖЕРІВ (УПРАВИТЕЛІВ) ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ (ГРУПИ БУДИНКІВ): РОЛЬ І МІСЦЕ У НАЦІОНАЛЬНИЙ СИСТЕМІ КВАЛІФІКАЦІЙ».

Проведення Круглого столу було ініційовано Громадською спілкою «Експертна Міжгалузева Асоціація України» (ЕМАУ) та іншими учасниками робочої групи з підготовки нормативних документів та підзаконних актів до нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги», які опрацьовували питання здійснення професійної атестації за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».

Захід відбувся в рамках проекту «Підвищення прозорості механізму впливу споживачів на постачальників житлово-комунальних послуг», який реалізується ЕМАУ в партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

За головну мету Круглого столу було визначено обговорення всіма зацікавленими сторонами проекту Постанови з питань здійснення професійної атестації за фахом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» та шляхів впровадження системи атестації професійних управителів в житловій сфері.

До участі в Круглому столі були запрошені представники інших органів центральної виконавчої влади України, а саме: Міністерства соціальної політики, Міністерства економічного розвитку і торгівлі,  Міністерства освіти і науки. Також відгукнулися на запрошення та долучилися до роботи Круглого столу представники Федерації роботодавців України, Національного агентства з акредитації України (НААУ),  закладів вищої освіти, професійних асоціацій та громадських об’єднань, навчальних центрів та підприємств галузі, представники акредитованих органів з сертифікації та оцінки відповідності.

Учасники Круглого столу, серед яких була присутня Керівник органу з сертифікації персоналу «Сертифікаційний центр «СТАНДАРТ» Ірина Кацан, мали можливість детально ознайомитись з запропонованим порядком здійснення професійної атестації, надати свої обґрунтовані зауваження та пропозиції, обговорити шляхи впровадження системи професійної атестації в України взагалі та в сфері управління житлом за напрямом «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» зокрема.

Світлана Старцева, начальник управління житлової політики Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону, ознайомила присутніх з ходом робіт з підготовки нормативних документів та підзаконних актів до нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги», з першими результати та першочерговими завданнями на сьогодні.


В своїй доповіді «Незалежність оцінювання при підтвердженні кваліфікацій як основна складова формування інституту професійного управителя» президент ГС «ЕМАУ» Ольга Максименко виклала основні принципи та підходи до формування системи професійної атестації, яка має  відповідати викликам сьогодення. Особливо було наголошено на обов’язковому дотриманні принципів незалежності  та неупередженості, що ґрунтуються на розмежуванні етапів «навчання» та безпосередньо «атестації» під час здійснення професійної атестації персоналу.

Багато цікавих запитань було поставлено Анатолію Гармашу, директору  Департамент розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності Федерації роботодавців України, який висвітлив місце системи професійної атестації, що формується в сфері ЖКГ, в загальнодержавній  Національній системі кваліфікацій. Його теза, що ефективний результат в цьому напрямі неможливий без залучення та безпосередньої участі роботодавців та практиків, була підтримана всіма учасниками Круглого столу.

Неабияку увагу привернув виступ «Професійні стандарти як базовий елемент здійснення професійної атестації» Юлії Ковкрак, головного спеціаліста Директорату розвитку ринку праці й зайнятості Міністерства соціальної політики України, яка ознайомила присутніх з роботою, що ведеться фахівцями Міністерства з формування єдиних підходів до розробки професійних стандартів.
Прихильники забезпечення відкритості та прозорості механізму професійної атестації
Ірина Лилик (президент ГО «Українська Асоціація Маркетингу») та Володимир Мамалига (доцент кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів та систем ТЕФ, НТУУ «КПІ  імені Ігоря Сікорського») одностайно підтримали необхідності залучення саме акредитованих установ та організацій, що мають здійснювати професійну атестацію.

За результатами обговорення питань здійснення професійної атестації за фахом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» та шляхів впровадження системи атестації професійних управителів в житловій сфері учасниками заходу було опрацьовано та схвалено Резолюцію Круглого столу. 
 
Версия для печати