КРУГЛИЙ СТІЛ «КОНСОЛІДАЦІЯ ЗУСИЛЬ ЩОДО ФОРМУВАННЯ ПРОЗОРИХ МЕХАНІЗМІВ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМІСТЮ» 09 жовтня 2015 р., м. Київ
09 жовтня 2015 року в місті Києві у конференц-залі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулося засідання Круглого столу: «КОНСОЛІДАЦІЯ ЗУСИЛЬ ЩОДО ФОРМУВАННЯ  ПРОЗОРИХ МЕХАНІЗМІВ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМІСТЮ».
Захід проводився Громадською спілкою «Експертна Міжгалузева Асоціація України» (ЕМАУ) разом з Київською міською організацією роботодавців житлово-комунальної галузі «Федерація роботодавців ЖКГ м. Києва» в партнерстві з Фондом ім. Фрідріха Еберта в Україні в межах реалізації проекту «Підвищення прозорості механізму впливу споживачів на постачальників житлово-комунальних послуг».
       
Серед учасників Круглого столу були представники всіх зацікавлених у формуванні та розвитку дієвих механізмів управління в житловій сфері сторін, а саме: підприємств житлово-комунальної галузі, постачальників ЖК послуг, споживачів, органів виконавчої влади, навчальних закладів, об’єднань роботодавців та професійних організацій, навчальних закладів, фінансових установ тощо.                               
На засіданні були представлені результати першого етапу проекту та підведені підсумки проведеної роботи учасниками попереднього заходу та його ініціаторами. Виступ президента ГС «Експертна Міжгалузева Асоціація України» Ольги Максименко стосувався необхідності розробки та застосування критеріїв оцінки управляючих компаній з метою створення зручного інструмента при виборі споживачем управителя. Структура і зміст зазначених критеріїв було зафіксовано в науковій монографії «Формування єдиних критеріїв оцінки управляючих компаній в сфері житлово-комунальних послуг».
        
Учасниками Круглого столу було підкреслено, що саме зв'язок законодавчо закріплених можливостей вибору споживачем управителя та діяльності суб’єктів в сфері надання житлово-комунальних послуг, що є предметом вивчення в рамках ініційованого проекту, й  спонукав до розробки таких критеріїв.
В рамках даного проекту професійним співтовариством розроблено та запропоновано чіткі критерії оцінки управляючої компанії, які стануть суттєвою допомогою споживачам при виборі управителя при проведенні конкурсів. Також учасники круглого столу визнали те, що  важливим чинником ефективності реформ ЖКГ є створення умов для розвитку інституту професійного управителя, що покликані суттєво підвищити якість ЖК послуг та сприяти модернізації галузі. Віктор Токаренко, заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, підкреслив важливість напрацювань експертною групою для формування інституту відповідального власника житла. Важливість запровадження прозорих інструментів управління в галузі підкреслив також в своїй доповіді «Непрозорість - ключова перепона розвитку ринку ЖКГ» Максим Барінов, начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування.
Неможливо також не відзначити жваве обговорення всіма учасниками необхідності проведення та підходів розгортання широкого інформування власників житла і споживачів ЖК послуг з метою формування підґрунтя для прийняття ними зважених та обґрунтованих рішень при виборі управителя. Неабияка зацікавленість організацій, які покликані представляти інтереси та права споживачів, свідчать про своєчасність появи публікації, що була представлена для обговорення професійною експертною спільнотою на Круглому столі 09 жовтня у Мінрегіоні.
         
Одним із результатів роботи ініціаторів та учасників проекту «Підвищення прозорості механізму впливу споживачів на постачальників житлово-комунальних послуг» стала розробка методичної документації для формування і діяльності при ГС «ЕМАУ» міжгалузевої кваліфікаційної ради (МКР), яку очолив Топал А.А.. В своєму виступі голова МКР відзначив важливість зусиль учасників та ініціаторів проекту для формування професійних стандартів, а також запропонував долучатися до започаткованої роботи МКР при ГС «ЕМАУ» для подальшого продовження плідної співпраці.
Голова МКР Анатолій Топал також оголосив про розширення переліку вищих навчальних закладів (ВНЗ), що приєдналися до підписання Меморандуму про співпрацю щодо розвитку професії менеджера (управителя) багатоквартирного будинку (групи будинків), а саме Луганський національний аграрний університет. Експертна зустріч, що відбулася напередодні, за участі ВНЗ, які вже долучилися до такої скоординованої роботи, висвітила важливість та затребуваність розробки єдиних критеріїв оцінки управляючих компаній в сфері житлово-комунальних послуг для підготовки фахівців зазначеної професії на сучасному етапі. 
        
Версия для печати