МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ СТАНДАРТИЗАЦІЇ (ISO) ОПУБЛІКУВАЛА СТАНДАРТ НА СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ ДЛЯ ОСВІТНІХ ОРГАНІЗАЦІЙ
 У число найбільш затребуваних і актуальних продуктів Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) входять стандарти на системи менеджменту. Їх використовують передові підприємства і організації, що працюють в самих різних галузях по всьому світу.

ISO допомагає мільйонам організацій створювати системи менеджменту якості (на базі стандарту ISO 9001), виконувати свої обов'язки з управління навколишнім середовищем через системи екологічного менеджменту (ISO 14001) і зменшувати ймовірність травматизму працівників за допомогою систем управління професійною безпекою (ISO 45001).

Нещодавно ISO опублікувала новий управлінський стандарт, що містить керівні принципи та рекомендації для працівників  системи освіти.

Стандарт ISO 21001:2018 "Освітні організації. Системи менеджменту для освітніх організацій. Вимоги та настанови щодо використання" це перший в своєму роді міжнародний стандарт на системи менеджменту для освітніх організацій.

Освіта є основою продуктивного суспільства. Тривалий період навчання дозволяє людям отримати не тільки цінні знання теоретичного і практичного плану, а й здатності в частині ефективного прийняття рішень. Однак якість освітніх послуг може варіюватися в широких межах в залежності від конкретних організацій. Тому вибору установи освіти необхідно приділяти підвищену увагу. Спростити такий вибір може наявність сертифіката відповідності вимогам міжнародного стандарту ISO 21001:2018.

Крім того, школи або інші навчальні заклади повинні періодично оцінювати ступінь задоволеності освітніх потреб своїх учнів і запитів інших зацікавлених сторін. Під час вирішення цього завдання також стане в нагоді стандарт ISO 21001:2018, що містить всі необхідні рекомендації.

Міжнародний стандарт ISO 21001:2018 являє собою інструмент управління для організацій, що надають освітні продукти і послуги, які хочуть і можуть задовольнити очікувані потреби учнів.

Документ буде корисний постачальникам послуг освіти всіх видів: від дитячого садка і середньої школи до вищого навчального закладу, а також центру професійної підготовки і постачальника послуг електронного навчання.

Як і інші стандарти ISO 21001:2018 на системи менеджменту документ ISO 21001:2018 ґрунтується на принципі виконання завдань за схемою: планування, виконання, перевірка і прийняття необхідних заходів (Plan-Do-Check-Act або PDCA). Цей принцип дозволяє організаціям оцінити всі аспекти впровадження стандарту, приділяючи при цьому увагу таким моментам як соціальна відповідальність.

Розробники стандарту ISO 21001:2018 визначили безліч ключових переваг впровадження цього стандарту, в тому числі краще узгодження стандартних цілей і заходів з внутрішньою політикою конкретної організації, більш персоналізоване навчання, підвищення довіри до організації та поглиблення залученості та участі зацікавлених сторін у процесі роботи постачальника освітніх послуг.

Версия для печати